0
0
0

Основні типи освітлення приміщень

Основні типи освітлення приміщень

   Штучне освітлення всередині житлових приміщень дуже близько відповідає натуральному сонячному світлу за вікном. Це означає, що людям чудово вдалося зімітувати природне світло, його яскравість, тому тепер навіть усередині закритих приміщень Ви не почуваєтеся напруженим, втомленим і відірваним від природи. Крім цього, вчені змогли підвищити рівень енергозбереження до небачених висот, так що ваша лампа світить яскраво, комфортно та майже безкоштовно (порівнюючи з попередніми поколіннями освітлювальних приладів). На ринку представлено безліч моделей ламп, світильників і прожекторів. Деякі з них схожі на витвір мистецтва, як масивні люстри чи дизайнерські бра. Тому, вибрати та купити якісний світлодіодний світильник – це вже не проблема. Залишилося з'ясувати, які типи освітлення приміщень бувають і чим вони відрізняються один від одного.

   Будь-який світильник, який ви поставите, може виконувати кілька завдань. Наприклад, світити спрямовано вниз, або розсіяно від стіни чи стелі. Стиль приміщення відіграє роль, його розміри та внутрішній інтер'єр для вибору оптимальної лампи. Професійно розставлене світло вирішує різні завдання, і якщо Ви подумаєте про те, чого саме ви хочете в результаті ремонту та оновлення, то завдання стає елементарним і вирішується за кілька хвилин.

Призначення та завдання освітлення

   1. Пряме світло

   Традиційний та найпоширеніший тип освітлення. Лампочка або світильник, який зафіксований в одному положенні та роздає світло на всю величину свого плафона. Світловий потік спрямований у певний бік та не змінює її ніколи. Ви освітлюєте якийсь об'єкт, і не приділяєте уваги іншій частині приміщення, чи немає там тіней, закритих зон або відчутного зниження візуального сприйняття об'єктів. Пряме і спрямоване світло - це синоніми, хоча в минулому ці 2 терміни спеціалістами поділялися. Зараз розповімо про цю відмінність і чому так сталося.
     Пряме світло - йде від джерела світла до об'єкта, при цьому не можна сказати, що джерело орієнтоване на нього. Наприклад, Сонце світить з неба всім об'єктам, які перебувають під ним, не можна сказати, що Сонце світить якомусь одному певному об'єкту. Промені проходять через атмосферу і доходять до об'єктів без перешкод на їхньому шляху. Сонячне світло - ідеальний приклад прямого світла.
    Тепер, що стосується спрямованого світла, то такі світильники спрямованого світла створені для того, щоб створити спрямований світловий пучок. Бра, настінні світильники, прожектори на будинках, різнокольорові прожектори – це приклади спрямованого світла. Часто сам пучок лише у кілька разів ширший, ніж плафон лампи. Отже, яскравість у цьому місці виходить дуже високою, але на невеликій ділянці. Світло яке виходить із плафона лягає на стіну або предмет. Все, що знаходиться за межами променя – вас не цікавить. Чим далі від джерела світла – тим сильніша тінь і зниження яскравості. Периферія завжди залишається темною, тому назва – спрямоване світло.
    Світильники спрямованого світла використовують там, де треба розставити акценти на важливих для людини сферах. Наприклад, робочий стіл, письмовий стіл, обідній стіл, сходи на вході в будинок, вузьке або просто небезпечне місце. Якщо говорити про конкретні приклади – то прожектор ідеально характеризує освітлення даного типу. Внутрішні шторки можна розширювати та звужувати, одним словом – регулювати. Змінюються показники яскравості, напряму, фокусної відстані, м'якості світла, видимий кут розсіювання променів. Схожі прожектори використовуються і всередині приміщень, переважно в студіях і салонах. Там виставляється фотозона чи місце роботи ведучого, а освітлення створюється за рахунок прожекторів спрямованого світла.
    Спрямоване світло - це вид прямого світла, одна з його форм, тому ці поняття об'єднали. Фахівцям стало легше, а продавцям допомагає швидше зрозуміти свого клієнта. Що вам ближче до душі – «додавання» чи «забирання»? Нам, фірмі VELA, більше подобається функція додавання та об'єднання у всьому. Починаючи від комфорту, яскравості, економії і закінчуючи захопленням кожного клієнта, з яким ми знайомимося в результаті роботи.
    Ще одну плутанину в цих термінах викликає той факт, що прямими/спрямованими лампами деякі люди називають лампи, що поширюють світло зверху вниз. Тобто, настінні прожектори, які світять вгору по фасаду будівлі сюди вже не підходять, а настільна світлодіодна лампа на робочому столі – підходить. Чому лампа на стіні, що дає промені вгору або в сторони, що охоплює невелику ділянку і не має перешкод на своєму шляху, не потрапляє під «спрямоване світло», а та ж лампа, але у вертикальному положенні вниз уже стає моделлю з спрямованим світлом? Тому, в нашому магазині спрямоване освітлення відноситься до всіх пристроїв, з плафоном, що обмежує поширення променів, в який бік вони не були б спрямовані.


   2. Розсіяне світло

   Розсіяне світло є повною протилежністю до спрямованого світла. Головне завдання – згладити тіні, прибрати  переходи від світлих зон до темних зон і забезпечити рівне підсвічування всієї ділянки, де вона буде застосовуватися. Навіщо це робиться? Наші очі повинні постійно напружуватися, якщо ви з яскравої зони відразу переходите в темну зону. Потрібні секунди, іноді десятки секунд, щоб очі адаптувалися до нової якості, і якщо ваша робота пов'язана з пересуванням по робочій зоні або вашому об'єкту, освітлення має бути рівним на всій його площі. Так Ви знаходитесь у формі, очі не втомлюються, все приміщення або кімната освітлюється однаково, і це вас заспокоює.
   Якщо говорити про житлові приміщення, то найчастіше розсіяне світло використовується у спальній кімнаті. Це або люстра з матовим плафоном або бра. Люстра без плафона буде мати попит тільки в тому випадку, якщо лампочки мають матову колбу, наприклад, світлодіодні лампочки з матовою колбою. При цьому рівень розсіяності променів, а простіше кажучи, яскравості, підбирається під саме приміщення. Враховується висота стель, висота ліжок або диванів, площа кімнати та кількість джерел світла.
   Немає обмежень щодо встановлення: стіни або стеля. Вони однаково добре виглядають на будь-якій поверхні. Оскільки тіней буде набагато менше, світло відбиватиметься від будь-яких світлих поверхонь у кімнаті, то загальна атмосфера буде набагато м'якшою і комфортнішою для людини, ніж зі світильниками спрямованого світла.

Важлива рекомендація: дотримуйтесь симетрії! Тобто, розмістіть свої лампи так, щоби все приміщення було охоплене, а не тільки одна його половина. Доповнити інтер'єр можуть бра та люстра чи люстри витягнутої форми, коли кімната витягнутої форми. При цьому кілька бра повинні висіти на одній висоті, зберігаючи закон симетрії, і бажано щоб ви могли вимикати їх прямо з ліжка, дотягнувшись до вимикача, або віддалено за допомогою пульта. Сукупна освітленість різних ділянок повинна бути однаковою, і якщо одна лампа не дотягується до якогось кута чи зони, то встановіть там торшер чи настільну лампу. Одним словом, можна грати зі своїм інтер'єром та доводити його до приємної досконалості. Це не займе багато часу, а насолода від кімнати залишиться з вами на багато років вперед.
   Розсіяне світло може стати основним у приміщенні. Тобто, за його допомогою можна забезпечити необхідну яскравість для точної роботи, не вдаючись до світильників спрямованого типу. Якщо говорити про житлові приміщення, то є люстри з тканинними абажурами, де використовується велика кількість ламп. При цьому створюються дуже яскраві промені, що згладжуються абажуром. І якщо ви всередину встановите світлодіодні лампи потужністю 10-12 Вт, то виходить елегантне освітлення в кімнаті, приховане абажуром, при цьому досить яскраве. Великі вітальні, столові або зали відпочинку в приватних будинках освітлюються таким чином. Промені від подібних люстр будуть розходитися на 360 градусів, а це означає, що відбите світло від стель, стін та світлих поверхонь пошириться скрізь і всюди.

   Додатковим плюсом розсіяного світла є - згладжування текстур на меблях, шпалерах, стінах, стелі. Якщо Вам треба приховати геометрію кімнати, перегородки, нюанси оздоблення, то це можна зробити за допомогою світла, не залучаючи бригаду будівельників.
   Створення спокійної атмосфери у приміщенні. Налаштувати себе та Ваших гостей на приємне перебування в будинку, офісі, зоні прийому. Особливо, якщо Ваше приміщення планується для бесід із клієнтами, з гостями чи відвідувачами. Кращого рішення, ніж розсіяне світло – складно вигадати.

   3. Відбиваюче світло

   Відбиваюче світло плутають із розсіяним світлом, тому що і в першому і в другому випадку йде взаємодія з перешкодою (плафон, абажур, стеля, інша поверхня). Але це навіть не той випадок, коли можна сплутати спрямоване світло і пряме, тут все набагато простіше. Розсіяне світло виходить при прямому проходженні променів через перешкоду, а відбиваюче світло – при непрямій взаємодії з іншими поверхнями. Іншими словами, якщо ви направите лампу на стіну, то ви не будете бачити саме джерело світла, а бачите тільки промені, які відбилися від стіни, стелі, менш яскраві, м'які та приємні. Відбиваюче світло створює лише фон, ніколи не створюючи саму основу.
   Ви можете в цьому легко переконатись, якщо направите плафон на стіни, світлих тонів. Коли світло відбивається від світлої стіни, то воно вже не викликає ефект засліплення, так якби Ви дивилися на саму лампу безпосередньо. Промені втрачають яскравість і на освітлену стіну можна дивитись годинами, при цьому очі не втомлюються. Спробуйте повторити цей фокус із неприкритою лампочкою або навіть зі свічкою. У вас в очах ще довго бігатимуть "зайчики" навіть від хвилинного прямого контакту. Тому відбиваючі промені завжди втрачають свою яскравість і змінюють напрямок. Ви бачите не так яскраво, зате без будь-якого дискомфорту.
   Ще один дуже гарний ефект відбиваючого світла – легкість обстановки. Стіни і стеля начебто йдуть, розширюючи приміщення. Це підійде невеликим приміщенням, які можна візуально розширити, розтягнути, збільшити в обсязі, навіть віртуально. Цей прийом застосовується в коридорах, передпокоях, допоміжних гардеробних. Просто повісьте світильник на стіну і направте світло від «зворотнього». Ви самі будете здивовані результатом та ефектом. Кімната стане приємною, великою і дуже м'якою.
   Існують деякі способи, які намагаються імітувати ефект відбиваючого світла. Деякі скляні люстри можуть бути із вставками, підвісними елементами, додатковими дизайнерськими фрагментами, які є безпосередньо плафоном. Тут треба бути обережним, тому що подібне світло не завжди має ті ж властивості, як рівна біла стіна або стеля. Тобто, може вийти і зворотний ефект, ніби промінь світла проходить через гранований камінь. Він здатний розбити вхідний промінь світла на безліч дрібних промінчиків, і всі вони будуть відбиватися від його граней. Одним словом, Ви отримаєте не відбиваюче рівне м'яке світло, а навпаки, підвищену яскравість і нові кольори. Такий самий ефект спостерігається і у декоративних лінз.


   4. Змішане світло

   Комбінація кількох типів освітлення, які ми озвучили вище – називається змішаною. Часто ми це бачимо у наших будинках та на роботі, коли використовується кілька світильників. Стельова люстра забезпечує загальне освітлення, спрямований промінь лампи прямо на робоче місце. Або коли в кімнаті є кілька людей і кожен з них займається різними справами, маємо в своєму розпорядженні і настільну лампу. Такий принцип побудови світла звичний для багатьох і в ньому немає нічого дивного. Адже дизайнери вирішують основне завдання з лампами у приміщенні, а потім уже самі працівники чи мешканці квартири доповнюють її власними персональними рішеннями.
     Одним словом, змішане освітлення – одночасна робота кількох ламп, що вирішують різні завдання в тому самому приміщенні.
   Однак якщо вас цікавить саме змішане освітлення, то продаються спеціальні світлодіодні світильники подібного зразка. Їх кріплять на стіни, висота від підлоги – близько 2,5 метрів. Вони закриваються матовими плафонами, тому промені розходяться на всі боки без підвищеної яскравості, водночас досить сильно. Сам плафон можна крутити, тим самим відкриваючи невелику ділянку прямого світла, якщо відчуваєте, що в кімнаті недостатньо світло. Поки що люди віддають перевагу стандартним світлодіодним світильникам круг чи квадрат, стельові люстри та елегантні настільні лампи.

   А тепер ми раді запросити вас до нашого магазину https://vela.com.ua/ і подивитися всі ті моделі, про які ми щойно говорили.

Коментарі
+380667750110
+380667750110
Telegram
Viber
Mail